Nový spôsob úsporného vykurovania drevom od Blaze King.

Moderný spôsob vykurovania prináša požiadavku hľadať spôsob, ako maximalizovať komfort pri vykurovaní drevom. K základným požiadavkám novodobého vykurovania sa zaraďujú nasledovné kritéria:

  • zníženie fyzickej náročnosti a obsluhy
  • zvýšenie účinnosti spaľovania so súčasným minimalizovaním emisií
  • predĺženie intervalu nakladania paliva nad 10 hodín nepretržitého horenia
  • nakladanie paliva do plného ohniska bez obmedzenia množstva a objemu
  • využitie kachlí – pece ako hlavného zdroja tepla pre nepretržitú prevádzku

V dennej praxi sa stretávame s množstvom produktov pre vykurovanie v nadštandardnom dizajne, avšak s deklaráciou výrobcu, ktorý podmieňuje používanie množstvom pokynov pre používanie, ktoré zďaleka nespĺňajú menované požiadavky. Všetky produkty majú obmedzenie maximálnej jedno-rázovej dávky paliva (príklad max. 3 kg/hod.) čo spôsobí, že po dvoch hodinách je potrebné prikladať drevo znova. Ak do kachlí naložíte väčšiu dávku paliva, ako je povolené jednoducho ich prekúrite a znehodnotíte. Pochopiteľne prekúrený spotrebič sa sfarbí do červena, zdeformuje sa a Vaša prípadná reklamácia takéhoto produktu bude neúspešná.

Efektivitu a vysokú účinnosť vykurovania  prináša na Európsky kontinent výrobca originálnej technológie a zakladateľ katalytického spaľovania v USA a v Kanade firma Blaze King.

Blaze_king_briarwood_logo_800x600

Výnimočnosť týchto produktov spočíva v tom, že horenie v ohnisku je automaticky regulované termostatom na prednastavenú hodnotu. Katalytické horenie predlžuje interval u niektorých výrobkov (KING) až na 40 hodín na jedno naloženie drevom v ekonomickom režime. Ohniská katalytických pecí nemajú obmedzenia pri nakládke paliva. Nakladajú sa do  maximálnej dávky čo činí v závislosti od použitého paliva množstvo až nad 40kg dreva. Účinnosť produktov Blaze King sa pohybuje v optimálnych podmienkach až do výšky 88 percent. Jedná sa o najkvalitnejšie pece na svetovom trhu, ktoré svojimi technickými parametrami spĺňajú a prekračujú najprísnejšie ekologické limity všetkých krajín (viz hodnotenie EPA). Energetická náročnosť európskeho spotrebiteľa kladie požiadavku upriamiť pozornosť pri kúpe kachlí investíciou nielen do dizajnu, ako tomu bolo doteraz, ale i do návratnosti samotnej investície a komfortu. Informácie pre voľbu a správny výber vykurovacieho telesa Blaze King, získate u importéra a autorizovaného predajcu produktov Blaze King pre SR

Blaze Kráľ - Kráľ
Katalytické horenie v ohnisku KING
 

Pridaj komentár

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s