Inovačný patent ECOplus od nemeckého výrobcu HARK valcuje predaj kanadských kachlí v Európe.

HARK ECOplus marmorkamin

MARMORKAMIN HARK

Absentujúce prvky dizajnu originálnych kanadských katalytických pecí vyvážil a hodne navýšil vysokou kvalitou nemecký výrobca kachlí , krbových vložiek a krbových obostavieb – HARK. Majiteľ nemeckej firmy p.HARK pružne reagoval na vysoko efektívnu účinnosť katalytického spaľovania v ohnisku, ktorú spojil s požiadavkou kvalitného európskeho dizajnu. Práve spojením dvoch najdôležitejších požiadaviek na kachle a krbové vložky pre úspešný rozmach predaja v Európe p.Hark určil cestu, ktorá v silnom konkurenčnom prostredí dokáže napredovať s parametrom najvyššej kvality.

Správnou voľbou bola nielen investícia do dizajnu povrchového vzhľadu kachlí, ale aj inovačné prvky dizajnu a technológie samotného ohniska. Vysoko kvalitná pevná a dokonale hladká keramika v ohnisku odpudzujúca dym, zabezpečuje čisté ohnisko pred, ale i po spaľovaní dreva i uhlia. Keramický katalyzátor Hark nahradil doskovým keramickým filtrom, ktorý nerušene tvaruje ohnisko v línii, ktorá vytvorila najoptimálnejšie krivky v testovacích strediskách firmy HARK. Dnes už zastarané, drsné neopracované ploché šamoty s hranatým tvarom ohniska kanadských kachlí sú účelovo zamenené na veľmi vzhľadné snehovo biele a hladké elegantné oblé línie ohnísk moderných európskych kachlí.

Najvyšším stupňom dokonalosti horenia v spojení s dizajnom ohniska je technológia HARK – ECOplus. Jedná sa o patent firmy HARK v spolupráci s inštitútom Frauenhof. Dokonalosť a dominanciu interiéru je možné pre produkty HARK doplniť výberom prekrásnej keramiky, ale i prírodného kameňa, ktoré sú v širokej farebnej škále v ponuke takmer pre všetky produkty.

Ohnisko ECOPLUS sa vyznačuje oproti bežnému ohnisku zvláštnou geometriou spojenou s vysokovyvinutým vedením vzduchu s keramickým filtrom jemného prachu. Tento inovačný proces spôsobil, že škodlivé látky v spalinách sú veľmi výrazne minimalizované a stupeň účinnosti dosiahol najvyššiu možnú úroveň. Špeciálna keramika ECOplus zabezpečuje efektívne vyžarovanie tepla, ktoré predstavuje pre užívateľa vynikajúce sálavé teplo.

Ohnisko HARK 95 ECOplus

Ohnisko HARK 95 ECOplus

Spotreba paliva u produktov HARK ECOplus predstavuje až 40 % – nú úsporu v porovnaní s bežnými produktami pre vykurovanie.

Najdôležitejším javom inovačných procesov HARK je fakt, že ECOplus nie je jediným z prevratných technologických inovačných detailov. Produkty HARK obsahujú celú radu ďalších technických vychytávok, ktoré radia túto značku v krajine najvyššej kvality na prvé miesto s typickým označením HARK No:1 .

Ohnisko HARK ECOplus s filtrom

Ohnisko s filtrom ECOplus

Pridaj komentár

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s